top of page

Дитяча стоматологія

Крім самого лікування зубів дітей головним завданням нашої клініки є сформувати позитивні емоції. Страх стоматолога може виникнути в дитинстві і супроводжуватись протягом усього зрілого віку. Тому важливо сформувати позитивний контакт дитини з стоматологом. Для багатьох дорослих це питання є також актуальне.: «Як побороти страх?» Відповідь очевидна – потрібно бути обізнаним. Дитину лякає страх перед невідомим у стоматологічному кабінеті. Задача нашого персоналу – створити підхід до дитини, який приведе до успішного лікування. Чим більше діти і їхні батьки знають про лікування, тим менше приводів залишається для страхів, оскільки частина думок може бути побудована на домислах або застарілих враженнях.

У стоматології є:

  • Прийом дітей без обмеження за віком;

  • Можливість застосування седації або наркозу.

Дитяча гігієна порожнини рота

Недотримання основних правил по догляду за ротовою порожниною у дитячому віці провокує появу серйозних проблем з зубами. Всесвітня організація охорони здоров'я встановлює: понад 90% дорослих людей неправильно чистять зуби. Діти,  слідкуючи за батьками, не отримують правильних навиків, що породжує додаткові проблемі з зубками.

У діток організм більш вразливий – до хвороботворних бактерій, наприклад. Особливість будови  та структури зубних одиниць теж збільшує імовірність появи карієсу у дітей. Дитяча гігієна порожнини рота є важливою. Дітям потрібно відвідувати стоматолога раз в пів року в профілактичних цілях, чистити зуби двічі на день.

Кожна дитина повинна мати:

Особисту щітку для зубів  з м'якенькою щетиною та комфортною ручкою;

зубна паста зі смаком, щоб гігієнічна процедура не викликала певних неприємних відчуттів;

зубні нитки з ароматом і без (за бажанням).

Дитяча гігієна порожнини рота відбувається таким чином:

1. зняття зубних відкладень ультразвуком.

2. зняття зубного нальоту Air flow.

3. полірування зубів.

4. навчання правильному чищенню зубів.

5. рекомендації по підбору засобів гігієни для порожнини рота.

Лікування пульпіту

У дітей запущений карієс в переважній кількості випадків призводить до пульпіту, оскільки до 12 років формується зубна емаль.  За цей період досить легко спричинити наявність карієсу. Коли руйнується емаль зуба, бактерії потрапляють в м`яку тканину – пульпу (в якій знаходяться нерви і судини зуба). Якщо не виконати належних кроків – записатись на огляд до стоматолога, в майбутньому ця проблема створить ще одну, більш серйозну - періодонтит.  Біль в зубах, запалення ясен, неприємний запах з рота, висока температура, зубна біль під час споживання гарячої або холодної їжі – ці симптоми свідчать про дитячий пульпіт.

Важливо ходити на прийом до стоматолога раз у пів року. Якщо ураження велике, пульпу потрібно видаляти. Тому аби уникнути цього і мати можливість полікувати пульпіт зубів –не зволікайте з візитом. 

Як відбувається лікування пульпіту ? 

  1. огляд і постановка діагнозу стоматологом

  2. знеболення ураженого зуба

  3. ізоляція робочого поля

  4. екстракція пульпи

  5. герметичне пломбування кореневих каналів

  6. контрольний рентген-знімок

  7. постійна реставрація на зуб

У нашій стоматології ведеться прийом дітей дошкільного та шкільного віку, а також дорослих пацієнтів. Запрошуємо вас на профілактичні огляди і бажаємо здорових зубів!

Лікування карієсу у дітей

Часто можна почути хибне твердження з уст батьків про те, що карієс діткам не потрібно лікувати, оскільки зуби з часом випадуть. Це твердження є невірним – лікувати молочні зуби дітям вкрай необхідно.

Найпоширенішим захворюванням дитячих молочних зубів є саме карієс, який спонукає зубну тканину руйнуватись, перешкоджає прорізуванню жувальних зубів. Ця  інфекція  може поширитися на постійні зуби дитини, якщо не почати лікування молочних зубів. 

Які причини появи карієсу зубів? 

Гігієна зубів відіграє основну роль. Є бактерії, які накопичуються у вигляді зубного нальоту. Ці бактерії потрібно вичищати.  Якщо утворений наліт не вичищати, бактерії почнуть активно розмножуватися, пошкоджуючи дентин, створюючи руйнування зуба – тоді і виникає карієс, який може бути досить глибоким. 

Як виявити карієс зубів у дітей?

На  поверхні зубів появились білі або темні точки і цятки;

Поверхня зуба стала помітно шороховатою;

Під час їжі або пиття зуби ниють, реагують на холодне і гаряче, солодке і кисле;

Карієс також спровоковує неприємний запах з рота;

При середній або глибокої стадії помітне пошкодження у вигляді «дирки» в зубі.

У стоматологічній клініці Zoom комфортно і уважно проходить лікування зубів дітей. У клініці працює команда, яка має досвід роботи з дітьми, що гарантує успішне лікування.

Видалення молочних зубів

Яка причина передчасного видалення молочного зуба? Глибокий карієс, пульпіт, надмірна чутливість емалі зубів провокує передчасне видалення молочного зуба, а також  ріст постійного зуба або його рухливість (дитина відчуває дискомфорт, біль під час жування). При наявності запальних процесів в порожнині рота (стоматити, гінгівіти), присутність інфекційних захворювань (ГРЗ, ангіна, коклюш тощо) або хронічних, погане згортання крові  - все  це стає перешкодою для видалення молочних зубів.

Обезболення відбувається за допомогою місцевої анестезії. Лікар-стоматолог розраховує дозування індивідуально для кожної дитини.

Батьки дитини зобов’язані з раннього віку привчати дітей до того факту, що відвідування стоматолога є необхідно. Батьки поступово з першого року життя дитини повинні виробляти позитивне ставлення до регулярної профілактики, тоді візит з метою видалення молочного зуба зовсім не налякає малечу.

Також видалення молочних зубів у нашій клініці проводять і під загальним наркозом. Загальний наркоз потрібен, якщо необхідно видаляти зуби дітям в малому віці, від року до трьох років. Застосування загального наркозу є крайнім моментом. У більшості застосовується у випадках, коли в порожнині рота відбуваються сильні запальні процеси, утворення гною тощо. 

У стоматологічній клініці Zoom працюють стоматологи, які щоденно проводять такого типу процедури. Дбайливий підхід і ефективне лікування створюється для всіх наших пацієнтів – і малих, і дорослих. Не потрібно затягувати візит до стоматолога, тому що на початкових стадіях завжди легше і дешевше усунути проблему.

3.jpg
bottom of page