top of page

Керамічні вініри

Дайте собі відповідь на три запитання:
«Що Ви думаєте про стан своїх зубів?»
«Якби Ви могли змінити свою посмішку, то якою би Ви хотіли її бачити?»
«Що б Ви хотіли змінити найбільше в своїй посмішці, зубах?»

Нам всім добре відомо, що стан лиця і зубів мають величезний вплив на психологічний комфорт людини. Досягнення привабливої посмішки завжди стоїть в центрі уваги будь-якої естетичної процедури! Стоматологічне лікування покращує не тільки зовнішній вигляд пацієнта, але і підвищує його самооцінку. Не варто недооцінювати позитивний вплив нових реставрацій на посмішку, на зовнішній вигляд в цілому, самооцінку, імідж і психологічний стан пацієнта. Красиві, здорові зуби - це ключовий елемент привабливої посмішки.

Зі зростанням популярності естетичної стоматології все частіше пацієнти звертаються за корекцією некрасивих зубів. Але потрібно пам'ятати, що сучасне лікування спрямоване також і на поліпшення естетики здорових зубів. Стрімке вдосконалення стоматологічних матеріалів, в тому числі кераміки і адгезивних систем, дозволяє проводити реставраційні процедури при консервативному препаруванні зубів, чого раніше неможливо було уявити. Нові технології дозволяють добиватися високого естетичного результату і отримувати задоволення від позитивного впливу красивої посмішки на соціальне, психологічне та емоційне життя пацієнтів. При естетичному лікуванні необхідно враховувати індивідуальність пацієнта. Успішний результат можливий тільки при ретельному плануванні і увазі до найдрібніших деталей. Безумовно, вдосконалення адгезивних технологій не тільки підвищило ефективність відновлення, а й дозволило істотно покращити естетичні результати, однак, в гонитві за красою не слід забувати про функціональність реставрацій.

Зростання естетичних вимог пацієнтів до реставрацій передніх і бічних зубів зумовило необхідність в розробці нових матеріалів, що забезпечують високу міцність і оптимальні естетичні характеристики. В даний час керамічні вініри є реальною альтернативою цільнокерамічним і металокерамічним коронкам. За допомогою вінірів можна швидко змінити посмішку людини, не завдаючи значного дискомфорту і обмежуючись мінімальним препаруванням зубів. Полірована поверхня реставрацій за текстурою близька до поверхні емалі, що забезпечує збереження здорового стану м'яких тканин. Вініри мають природну флуоресценцію, проводять, поглинають і відображають світло чітко так само, як і природна емаль. Такі консервативні реставрації дозволяють задовольняти найвищі вимоги пацієнтів.

Керамічні вініри застосовують в різних ситуаціях: від усунення невеликих проксимальних дефектів і сколів різців до корекції вроджених аномалій твердих тканин або зміни кольору пігментованих інтактних зубів. Крім того, вініри успішно використовуються для усунення діастем, корекції положення або форми зубів. При необхідності покращення виду естетично некрасивих, але здорових зубів керамічні вініри дозволяють отримати прекрасний естетичний результат при консервативному препаруванні твердих тканин.

У більш складних клінічних ситуаціях (переломи різців, відновлення депульпованих зубів) керамічні вініри розглядаються в якості одного з альтернативних варіантів лікування. Крім підвищення якості стоматологічних матеріалів, також досить сильно змінилися і методики препарування твердих тканин зубів. 

Вибір тієї чи іншої методики лікування грунтується на кількості наявних твердих тканин, необхідному обсязі препарування і просторі для реставрації. Здатність керамічних реставрацій пропускати світло обумовлює можливість досягнення чудового естетичного результату. Прозорість кераміки створює глибину кольору і надає реставраціям природну прозорість незалежно від їх товщини. Правильний вибір кольору і використання прозорого композитного цементу дозволяють отримати приголомшливий естетичний результат.

Переваги керамічних вінірів:

1.Безпека.
2.Естетичність.
3.Менша витрата часу.
4.Точне прилягання.
5.Великий термін служби.
6.Можливість використання у багатьох випадках.

Людині властиво отримувати задоволення і захоплюватися від виду чогось прекрасного. Краса конкретної людини викликає в нас позитивні емоції по відношенню до неї, а їй додає впевненості в собі. Це справедливо у відношенні як фізичної, так і душевної краси. Гармонійне поєднання зовнішнього вигляду і особистісних якостей з упевненістю в собі і називається благополуччям. Грунтуючись саме на такому поданні про красу і уникаючи штучності, ми повинні намагатися отримати найбільш природний результат, який здатен викликати приємні емоції.

Красива посмішка може відображати певний спосіб життя людини. Удосконалення власного тіла є однією з основних цілей пацієнтів, що звертаються за елективним, (тобто не викликаним медичними показаннями), стоматологічним лікуванням. Нижня третина лиця багато в чому визначає загальну естетику лиця. Гармонійне поєднання реставрацій з м'якими тканинами, що їх оточують, наближає пацієнта до досягнення природної краси посмішки. Значна увага, що приділяється зовнішньому вигляду з боку засобів масової інформації, самих пацієнтів і суспільства в цілому, змушує все більшу кількість людей звертатися за стоматологічною допомогою. Стоматологи різних спеціальностей мають унікальну можливість створювати естетично красиву посмішку на обличчі пацієнта і задовольняти його естетичні потреби.

4.jpg
bottom of page