top of page

Брекети

Сучасні металеві, керамічні, комбіновані брекети являють високотехнологічний виріб складної форми. Їх стандартний варіант має опорну площадку: для приклеювання до зуба і крила, між якими розташовується горизонтальний паз для введення в нього дротяної дуги. Переміщення зубів при використанні брекет-системи забезпечується тиском, що розвивається пружною дротяною дугою різної товщини і перетину (круглою, квадратною, прямокутною, мультиканатною). Кожен перетин дротяної дуги відповідає виконанню певного лікувального завдання, тому на етапах ортодонтичної корекції періодично проводиться їх заміна. Поряд з лікувальною дією, що надаються пружною дротяною дугою в брекет-системі використовується тиск пружини, а також еластичних кілець. Еджуайс-техніка, яка є досягненням ортодонтичного лікування останніх років, передбачає фіксацію елементів лікувального пристрою (брекетів) шляхом приклеювання їх до емалі зубів.

Металеві брекети
Металеві брекети - найпоширеніший тип брекет-систем у всьому світі, які існують вже понад 100 років. Раніше ці брекети були дуже громіздкими і помітними. На щастя, сьогодні вони не схожі на ті, які були 100 років тому. Досягнення інновацій та технологій зробили брекети:
• Меншими
• Більш зручними
• Більш ефективними
Металеві брекети найбільш популярні серед дітей та підлітків. Ортодонт накладає брекети на зуби і з’єднує їх дугою. Дуга прив’язується до брекетів за допомогою еластичних стяжок, які є в різних кольорах. Для переміщення зубів ортодонт проводить регулювання дуги на ваших прийомах кожні 4-8 тижнів.
На відміну від кап, таких як Invisalign, які є знімні, деякі батьки та пацієнти люблять металеві брекети, оскільки їм не потрібно нагадувати своїй дитині носити їх. Однак металеві брекети вимагають догляду та уваги, а гігієна порожнини рота є обов’язковою під час лікування.

Переваги та недоліки металевих брекетів
Плюси

 • Ефективні та універсальні

 • Ніяких змін мови

 • Огляд кожні 4-8 тижнів

 • Весело, якщо ви хочете кольори

 • Менше залежать від поведінки пацієнта, ніж елайнери Invisalign

 • Непотрібно чекати для того, щоб їх зафіксувати

 • Найдоступніші

Мінуси

 • Важко чистити щіткою та ниткою

 • Найпомітніші в естетичному плані

 • Не для пацієнтів з поганою гігієною порожнини рота

 • Керамічні брекети

Керамічні брекети - це брекети, виготовлені з прозорого матеріалу кольору зуба. Вони працюють так само, як металеві брекети, але є менш помітними. Керамічні брекети є найпопулярнішими серед пацієнтів, які вважають, що елайнери Invisalign або металеві брекети для них не підходять, але які все одно хочуть випрямити зуби стримано та доступно. Ці пацієнти, як правило, є підлітками та дорослими, які люблять естетику. У порівнянні з металевими брекетами, керамічні брекети менш помітні і є доступною альтернативою металевим брекетам. Тим не менш, ти повинен знати, що ці брекети також трохи більші за розміром за металеві брекети і можуть забруднюватись залежно від дієти та звичок чищення зубів. Вони не для всіх, але ми вважаємо, що вони залишаються цінним інструментом у нашому ортодонтичному пакеті інструментів.

Плюси і мінуси керамічних брекетів
Плюси

 • Менш болючі: на думку людей, які носили як металеві, так і керамічні брекети, керамічні брекети менш болючі на яснах та щоках, оскільки кераміка не така жорстка.

 • Їх важко помітити: однією з речей, яка змушує людей уникати носіння брекет-систем, навіть коли в них є потреба, є той факт, що вони помітні і можуть викликати сором, особливо для дорослих. Проте керамічні брекети можуть бути підібрані за кольором до ваших природних зубів, що ускладнює їх помітність на відстані.

 • Довговічність: Деякі люди з обережністю ставляться до фіксації керамічних брекет-систем, оскільки не вважають, що вони довговічні і зможуть протриматись протягом лікування без необхідності заміни. На щастя, керамічні брекети важко пошкодити і їх можна носити без проблем протягом усього лікування.

 • Економічно вигідні: керамічні брекети трохи дорожчі за металеві брекети, але вони все одно є економічно вигідним методом для фіксації на криві зуби у порівнянні з такими альтернативами, як елайнери, які коштують дорожче та займають більше часу для досягнення бажаного ефекту.

Мінуси

 • Розмір: Керамічні брекети мають є більші за розміром, ніж традиційні металеві брекети, що для деяких людей може бути недоліком. Однак той факт, що брекети мають зубний колір, повинен заперечувати цей недолік.

 • Не витримує великого тиску: керамічні брекети довговічні, але можуть бути пошкоджені, якщо вони піддаються сильному тиску протягом тривалого часу. Якщо ваші зуби потребують масштабного лікування, ваш стоматолог може порекомендувати використовувати металеві брекети замість керамічних.

 • Ціна. Потрібно врахувати, що керамічні брекети є дещо дорожчими за металеві.

Керамічні брекети дуже ефективні і забезпечують суцільне задоволення при вирівнюванні зубів. Якщо вам потрібні брекети, поговоріть з вашим стоматологом, щоб з’ясувати, чи підходять вам керамічні брекети. Крім того, не соромтеся зателефонувати в нашу стоматологію у будь-який час, щоб задати будь-які запитання щодо брекетів чи інших стоматологічних процедур. Ми будемо раді допомогти!

Сапфірові брекети - це тип брекет-систем, які ми використовуємо  для стоматологічної ортодонтії. Ці стоматологічні брекети схожі на традиційні металеві брекети, але виготовлені з монокристалічного сапфіру і є напівпрозорими. Сапфірові брекети дуже стійкі і не забруднюються їжею чи шкідливими звичками.
Хто може використовувати сапфірові брекети?
Ці брекети можна використовувати, якщо ваші зуби дуже білі. Буде виглядати, що ви не носите брекети. Якщо навпаки ваші зуби мають більш природний колір, то найкращим варіантом стануть керамічні брекети, адже інакше сапфір буде сильно виділятися. 
Плюси та мінуси сапфірових брекетів.
Плюси і мінуси сапфірових брекетів практично однакові з керамічними брекетами. Пам'ятай:
Процедури займають більше часу, ніж металеві. Сапфір збільшує тертя з дугою, уповільнюючи рух зубів.
Вони міцніші за кераміку, але металеві все-таки перемагають.
Як і у випадку з металами, слід уникати прийому твердих або липких продуктів, щоб запобігти їх пошкодженню. Якщо вони зламаються, для продовження лікування потрібно буде змінити їх.
Ваш ортодонт може порекомендувати носити на передніх зубах сапфірові брекети, які більше помітні, а на решту зубів зафіксувати металеві. Таким чином ви отримуєте переваги обох типів брекетів.

shutterstock_1937663575-min (1).jpg
shutterstock_417100435 (1).jpg
shutterstock_167261471 (1).jpg

Сапфірові брекети - це прозорі системи вестибулярного типу для виправлення різних аномалій прикусу.Сапфірові брекети мають вестибулярний тип і дозволяють пацієнтові уникати порушень дислексії під час лікування, зберігаючи естетику посмішки.
Відмінні риси сапфірових брекетів:

 • Прозорість.

Вони виготовлені з прозорих монокристалічних сапфірів, які пропускають не тільки денне світло, але і неонове клубне світло, що робить їх абсолютно непомітними в роті. З часом система не втрачає свого первісного відтінку та сяйва. Ідеально відполірована поверхня сприяє унікальному блиску, який перетворює брекети в своєрідні прикраси. Процес лікування доставляє певне естетичне задоволення.

 • Зручне носіння.

Сучасні виробники приділяють особливу увагу якості полірування, щоб виключити травмування слизової рота. Сапфірові брекети є мініатюрними і не пошкоджують емаль зубів навіть при тривалому носінні.

 • Низька алергенність.

Штучно створений матеріал з сапфірових брекетів є інертною неорганічною сполукою і вкрай рідко викликає алергічні реакції.

 • Ефективність.

Моделі сапфірових брекетів для корекції прикусу, які використовуються в стоматологічній клініці Zoom. Стоматологічні характеризуються низьким значенням тертя між сапфіровими брекетами та дугою: це дозволяє скоротити час лікування.

 • Час носіння.

Цей фактор залежить від типу аномалії укусу. Лікування триває в середньому 1-2 роки.
Правила носіння прозорих сапфірових брекетів

 • Гігієна порожнини рота. Щоб на зубах і замках брекетів не накопичувався наліт і залишки їжі, які є живильним середовищем для каріогенних бактерій, необхідно регулярно чистити зуби (після кожного прийому їжі).


 • Планові візити до ортодонта. Спеціаліст призначає індивідуальний графік відвідування. Це необхідно для контролю динаміки змін прикусу та своєчасного усунення різних проблем.

 • Особливості споживання їжі. Пацієнту не рекомендується їсти горіхи, насіння, жувати мармелад, а також вживати жувальну гумку.

 • Виробництво. Прозорі брекети виготовляються із штучно вирощених кристалів сапфіру. Вони пропускають світлові промені, практично не відображаючи їх. Елементи брекетів піддаються додатковому інтенсивному поліруванню і абсолютно гладкі.

У порівнянні з брекетами з кераміки, прозорі системи корекції прикусу більш довговічні. Анатомічна форма замків є додатковою перевагою, яка забезпечує бездоганне прилягання до поверхні зуба і дозволяє запобігти мікротравмуванню емалі. Сапфірові брекети постачаються в індивідуальній упаковці, що забезпечує захист від бактерій та пилу.
Встановлення
Процес встановлення прозорих брекет-систем складається з наступних етапів:

 1. Первинний візит до ортодонта. Дослідження порожнини рота, діагностика аномалії прикусу, обговорення методу його корекції. При цьому враховуються побажання пацієнта щодо естетики методу корекції.

 2. Професійна санітарія та чистка порожнини рота. Видалити наліт, зубний камінь. Загоєне хронічне запалення (карієс).

 3. Додаткові методи дослідження. Лікар може порекомендувати пройти рентгенограму щелепи, стоматологічну томографію тощо, щоб отримати детальну інформацію про аномалію укусу.

 4. Замовлення та виготовлення сапфірових брекетів.

 5. Встановлення. Ця вправа займає близько 2 годин: ортодонт фіксує замки системи на зубах і проходить дугу.

В кінці процедури лікар дає рекомендації щодо догляду за системою та частоти появи на прийомі.
Вартість
Ціни на сапфірові брекети залежать від:

 • типу аномалії прикусу

 • тривалості лікування

 • виробника та моделі

Виберіть брекети, які підходять саме вам!
Кожна людина унікальна. Ви ніколи не зустрінете усмішку, яка є точно така, як у когось. Хоча багато людей скаржаться на подібні проблеми, такі як надмірний прикус або проміжки між зубами, ми базуємо своє лікування цих проблем на всій картині. Перш ніж визначити, яке ортодонтичне рішення найкраще, ми враховуємо стан здоров’я пацієнта, його вік та проблеми зі здоров’ям порожнини рота. Якщо ви проживаєте в місті Тернопіль,  зателефонуйте за номером 099 123 999 2 або 068 3 57 57 95, щоб призначити зустріч з лікарем і обговорити, які типи брекетів вам підходять.

bottom of page