top of page

Лікування зубів під мікроскопом

У сучасній стоматології стоматологічний операційний мікроскоп є просто необхідністю. Збільшення в стоматології допомагає діагностувати ураження зубів на початковій стадії руйнування. Ми можемо побачити найменші тріщини, карієси, які недоступні для видимості людського ока. Це запобігає розвитку ускладнень і хвороб. Якість роботи має принципово новий рівень і гарантує вірну діагностику і точне рішення даної проблеми із зубами.

Точність прилягання коронок, вінірів, пломб є контрольована і надзвичайно точна у стоматології під мікроскопом Zoom.

Переваги стоматології під мікроскопом:

 1. вірний і точний діагноз

 2. проведення малоінвазивного лікування; усунення можливостей пошкодження здорових тканин зуба

 3. правильне анатомічне положення пацієнта під час лікування, що забезпечує комфорт як для лікаря, так і для самої людини

Лікування кореневих каналів

Лікування кореневих каналів вимагає правильної діагностики і точного вибору плану лікування. А для цього нам потрібно КТ (комп'ютерна томографія, прицільний рентген, холодовий тест та операційний мікроскоп. Після знаходження проблеми зуб знеболюється, видаляються всі ушкоджені тканини і проводиться інструментальна обробка та іригація кореневих каналів. Після проходження повної довжини кореневих каналів, ми промиваємо їх додатко антисептичними розчинами і готуємо до пломбування. Після ми застосовуємо 3-D оптурацію. Зуб відновлюємо або керамічною, або композитною реставрацією залежно від показів. Під час всього лікування робимо мінімум два рентген знімка для контролю прохідності та робочої довжини кореневого каналу.

Керамічні вініри

Ви напевно багато чули про керамічні вініри, але хочемо розвіяти кілька міфів.

Міф 1. Під керамічні вініри спилюється багато здорового зуба. Ні, це неправда. Зуба може спилюватись від 0,2 - 0,5 мм. Хоча, при звичайній реставрації ці цифри збільшуються в рази. 

Міф 2. Керамічні вінірі сколюються і тріскають. Ні, це неправда. За умови правильної діагностики змикання зубів, правильної обробки зуба та самого вініру.

Міф 3. Керамічні вініри можуть бути тільки білими. Ні, це неправда. Адже колір підбирається індивідуально або ж до сусідніх зубів, або ж індивідуально узгоджуємо з кожним пацієнтом.

Міф 4. Керамічні вініри - це дорого і невиправдано. Ні, це неправда. Адже коли зуб герметично покривається правильним матеріалом, то він служить не один десяток років. Це значно дешевше і довговічніше, аніж носіння пломби, яка потребує полірування один раз в рік, а при неякісному лікуванні - і заміни. 

Переваги керамічних вінірів:

 1. міцність прирівнюється до емалі зуба (найтвердіший шар зуба)

 2. не зафарбовуються від барвників їжі або напоїв

 3. час служби керамічних вінірів необмежений, за умов дотримання рекомендацій лікаря

 4. варіант вибору форми та кольору керамічних вінірів є надзвичайно великий, що може гарантувати індивідуальний вибір для будь-яких бажань пацієнта

 5. естетичний вигляд прирівнюється до природньої форми і вигляду зуба

Лікування карієсу

Лікування карієсу здається дуже легким процесом, хоча є багато нюансів і деталей, на які потрібно звертати увагу. 

 1. Для лікування карієсу необхідне використання кофердаму в усіх випадках без виключення.

 2. Повне видалення всіх зруйнованих тканин з максимальним збереженням власних структур зуба.

 3. Матеріал для реставрації зуба повинен бути певної щільності і мати високі характеристики до міцності та зовнішнього вигляду.

 4. Потрібно чітко розмежовувати де доцільно буде виконати реставрацію, а де - зуб покрити коронкою.

 5. Вчасне лікування карієсу та малоінвазивний підхід допомагають залишити зуб вітальним (з живим нервом).

Від чого ж буває карієс? 

 • Недостатня гігієна та очищення зубів від зубного нальоту

 • Нерегулярне відвідування стоматолога (адже карієс можна виявити на стадії плями, що значно спрощує його лікування)

 • Від споживання швидких вуглеводів, газованих напоїв і недостатня очистка зубів опісля

Ми проводимо як діагностику карієсу, так і лікування за допомогою прицільного мікроскопа.

Професійна гігієна зубів

Великий вибір продуктів харчування має не тільки переваги, але і недоліки - велика кількість простих та легкозасвоюваних вуглеводів пришвидшує процес появи зубного нальоту. Також недотримання щоденного очищення зубів та візиту стоматолога для професійного чищення зубів спровоковує подальші ускладнення стану зубів у майбутньому.

Тому, професійна гігієна зубів є необхідною для проведення раз у 3-6 місяців, не тільки для очищення зубів, але і для діагностування та профілактики усіх захворювань. Це гарантує здоров'я зубів. 

При неналежній частоті візиту до стоматолога, можуть виникнути ускладнення у вигляді карієсу, пульпіту, періодонтиту, пародонтиту.

Професійну гігієну зубів у стоматології Zoom ми виконуємо під мікроскопом. Час виконання: 60-90 хвилин. Ми використовуємо для професійної гігієни обладнання виробника Kavo та NSK.

Професійна гігієна зубів. Процеси:

 1. Видалення твердого зубного нальоту за допомогою ультразвукового апарату, який створює мікровібрації.

 2. Видалення твердих зубних відкладень у важкодоступних ділянках за допомогою ручних інструментів (скейлерів та кюрет).

 3. Видалення м'яких зубних відкладень апаратом Kavo Prophy Flex.

 4. Полірування поверхності зубів додатковими пастами.

 5. Нанесення ремінералізуючих гелів з активним кальцієм і фтором для зниження чутливості зубів і насичення їх макро- та мікроелементами.

мікроскоп
bottom of page